KONTAKT: fax/ tel. 75 717 22 06   tel. 75 717 30 55     ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba        e-mail: lo_szklarska@wp.pl
Dzisiaj jest   , witamy  internautów na stronie szkolnej
powrót   >> strona główna
powrót  >>   wydarzenia    Uroczyste  zakończenie roku szkolnego  2010/2011

    22  czerwca 2011, w samo południe,  w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.  Dla niektórych był to początek  wakacyjnej przerwy,  po której powrócą w te mury, dla innych ostatnie spotkanie w naszej szkole.  Absolwenci liceum żegnają szkołę w kwietniu, w czerwcu nadchodzi taki moment dla klas III gimnazjum.
Licealiści odchodzą w świat, aby podejmować naukę na uczelniach, gimnazjalistów chcielibyśmy wszystkich powitać po wakacjach jako uczniów naszego liceum.
    Dyrektor  szkoły, Pani Beata Szehidewicz  przywitała wszystkich zebranych na uroczystości i przedstawiła krótką informację o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz o sukcesie liceum w rankingu liceów dolnośląskich.
       Najważniejszą  częścią  uroczystości było pożegnanie klas III gimnazjum. Klaudia Halow i Wiktoria Jukniewicz przy akompaniamencie Pana Artura Leszczawskiego zaśpiewały dwa utwory, a w krótkiej części artystycznej uczniowie klas drugich  przekazali swoim starszym kolegom prawdy o świecie.  Następnie  uczniowie klas trzecich wyróżniający się średnią ocen na świadectwie zostali nagrodzenie "Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Sztaudyngerami".  Najwyższą średnią wśród absolwentów gimnazjum uzyskała Katarzyna Wołoszyn.
    Wychowawcy klas podsumowali swoją trzyletnią pracę wychowawczą i wręczyli swoim wychowankom świadectwa ukończenia gimnazjum, klasie III A - Pan Artur Leszczawski a klasie III B i III S - Pan Krzystzof Grabski.
    W imieniu klas trzecich zabrała głos Izabela Kłosowicz, która podziękowała  nauczycielom za pomoc w zdobywaniu wiedzy i za rozbudzanie ciekawości świata, dyrekcji za dbanie o to aby szkoła była drugim domem, pani pedagog za pomoc, koleżankom i kolegom za wspaniałą atmosferę na przerwach, rodzicom za wsparcie a także zapewniła, że absolwenci gimnazjum do wspomnień o szkole  będą wracać z uśmiechem na twarzach.
Podziękowania te zostały wsparte kwiatami, które uczniowie klas trzecich wręczyli nauczycielom.
W dalszej części uroczystości Dyrektor Szkoły wręczyła "Sztaudyngery"  uczniom klas I i II liceum i gimnazjum oraz Nagrody Dyrektora  za osiągnięcia w nauce i sporcie.  Dyplom laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z fizyki otrzymał Jan Kołodziej.
    Najlepsi uczniowie w Liceum i SMS-ie  otrzymują także stypendium Prezesa Rady Ministrów, w tym roku  do tego stypendium zostali wytypowani za swoje osiągnięcia: Aleksandra Hochół i  Dawid Makówka.
     Na zakończenie  uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim  udanych i  bezpiecznych wakacji, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

                                                                                                                                                        M.D.
        kontakt: fax/tel. 75 717 22 06 , tel. 75 717 30 55   e-mail: lo_szklarska@wp.pl    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba    admin:  mdymarski@wp.pl